Křišťály – úžasné dary Matky Země

  
Křišťály – úžasné dary Matky Země

Článek

Naši planetu obývají kromě nás lidí, zvířat a rostlin i další zajímavé živoucí formy, a to jsou kameny. To, že kameny mají také své životní projevy, dokládají mnohočetné výzkumy kvantové fyziky. Těmito projevy jsou vibrace, které se ve formě léčivých energií koncentrují především v polodrahokamech a drahokamech. Ráda bych Vás seznámila s jedním z nich s opravdovým „kamenem kamenů“.

Křišťál je čirou odrůdou obecného křemene. Právem je nazýván „kamenem kamenů“. Celá tisíciletí je považován za účinný talisman s tajemnými magickými schopnostmi. Lidé všech kultur ho odjakživa velmi ctili a všestranně používali a ani dnes tomu není jinak.

Blahodárné působí křišťálů na náš organismus

Tento kámen symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou, léčivou a harmonizující energii. Působí i jako katalyzátor, který urychluje výměnu energií. Negativní energii odebírá a pozitivní energií nás nabíjí. Zajišťuje tak rovnováhu. Křišťál nás propojuje se Zemí i s Vesmírem, čistí a chrání naší auru, odstraňuje blokády bránící průtoku energie, disharmonie duše, prosvětluje naše vnímání, pocity a nabíjí nás novou životodárnou energií.

Čištění křišťálů

Kamínky potřebují pravidelnou očistu, tu můžeme provést několika způsoby:

1. Kameny až po okraj zasypeme solí a necháme 12 hodin odpočívat. Po uplynutí této doby vyjmeme, otřeme a můžeme zase používat. Sůl už dále nepoužíváme, vysypeme ji do odpadu.

2. Kamínky necháme po dobu 2 - 5 hodin prosvítit na přímém slunci.

3. Kameny můžeme rovněž očistit pod tekoucí vodou například v síťovaném pytlíku v potůčku pod tekoucí vodou po dobu 2 - 3 hodin.

Čištění bychom měli provádět 1 x týdně.

Pozor! Křišťály bychom neměli mít v blízkosti mobilů, počítačů, televize či radiobudíků.

Léčivá voda z křišťálů

Blahodárnou energii křišťálů můžeme využít ve formě pitné kúry, voda díky nim získá silné léčebné a harmonizující vibrace. Můžeme to poznat podle chuti a velmi jemného brnění na jazyku. Křišťály je třeba pravidelně čistit

Pozor! Křišťálová voda by neměla být v blízkosti mobilů, počítačů, televize či radiobudíků.

Relaxace s křišťály

Když se cítíme přetažení, roztěkaní, unavení můžeme se celkově uvolnit pomocí tzv. křišťálové relaxace. Pro tuto metodu potřebujeme 4 větší křišťály.

Jak na to?

Pustíme si jemnou relaxační hudbu, lehneme si na záda, přikryjeme se a kameny rozložíme kolem svého těla, dva z každé strany asi 10 cm od hlavy a zbývající asi 10 cm od kotníků. Relaxujeme půl hodiny, můžeme klidně i usnout. Po této proceduře je nutné kameny dle výše uvedených postupů vyčistit.

Harmonizace čaker

Harmonizace energetických bodů těla je velmi příjemnou a jemnou metodou, jak se uvolnit a následně celkově osvěžit.

Jak na to?

Na každou čakru si položíme jeden vyčištěný křišťál o velikosti lískového oříšku a pak zhruba 5 minut odpočíváme

© 2015 Léčíme přírodou