O nás

  
Simona Procházková

Bylinkaření vnímám jako dar, který mi byl dán zhůry, bylinkářem se člověk rodí, to se asi úplně nedá naučit, Přírodu je třeba vnímat všemi smysly...

Jmenuji se Simona Procházková. Od dětství jsem s nadšením pročítávala staré herbáře a každou volnou chvilku jsem trávila sama v přírodě, kde jsem komunikovala se s stromy, rostlinami, kameny, zvířaty a živly. Bylinkaření jsem se začala intenzivně věnovat až v době, kdy jsem se opět vrátila na venkov a stala se matkou, s touto proměnou totiž přišla nová a velmi intenzivní vlna vnímání a pohledů na svět. První roky s dětmi pro mě byly i časem "nočního" samostudia různých přírodních směrů - fytoterapie, anatomie, hydroterapie, aromaterapie, ekologie, psychoterapie... A nebylo to jen o pročítání knih a studijních materiálů, ale rovněž určité životní okamžiky mě dovedly k hlubokému poznání a opravdu intenzivní "práci" sama na sobě. Postupně jsem si tak začala dávat dohromady všechny souvislosti, jak je to dokonale propojené a vlastně fascinující.

Protože jsem chtěla své poznatky a zkušenosti předávat dál, došlo na psaní článků, později k vydání řady praktických knižních publikací, přednášek i konzultací. Navíc jsem se začala věnovat i přírodní léčbě zvířat.

Moje obrovská láska k přírodní medicíně uchvátila i mého manžela a tak přišlo naše osudové rozhodnutí založit rodinný podnik. Brzy vyrostla na zahradě za naším domem vlastní bylinková manufaktura a s ní i nově vzniklá společnost Léčíme přírodou. Společně zde vyrábíme bylinné kapky.

Receptury léčebných tinktur skládám sama na základě vyzkoušených a osvědčených postupů. Bylinky, které naše výrobky obsahují si z 97% sbíráme výhradně sami, některé z nich pěstujeme na zahradě, ale většina pochází z volné přírody. Vnímáme totiž, že divoké rostliny v sobě mají mnohem více síly, neboť prosadit se mezi ostatními rostlinkami na louce nebo v lese vyžaduje mnohem více úsilí než na udržovaném záhoně. Prvotřídní kvalita a účinnost našich výrobků je pro nás na prvním místě.

Firma Léčíme přírodou se nezabývá pouze výrobou tinktur, její filozofií i hnacím motorem je trvalý růst a návrat přirozené ekologické rovnováhy do krajiny. Budujeme samozásobitelskou zahradu, každý rok aktivně vysazujeme stromy, keře a rostliny do volné přírody a podporujeme nejrůznější smysluplné ekologické aktivity.


Publikace

Zahrádkářem vědomě
Zahrádkářem vědomě
Léčivá síla čerstvého koření
Léčivá síla čerstvého koření
Děti a bylinky
Děti a bylinky
Podzimní čarování
Podzimní čarování
Vítej, zimo bílá
Vítej, zimo bílá
Když ženy rozkvetou
Když ženy rozkvetou
Buďme zdraví na jaře i v létě
Buďme zdraví na jaře i v létě
© 2015 Léčíme přírodou