O nás

  
Simona Procházková

Bylinkaření vnímám jako dar, který mi byl dán zhůry a který jsem s láskou, vděčnosti a respektem přijala a předávám dál.

Je nádherné žít uprostřed divokosti Přírody, být s ní v dennodenním kontaktu a naladit se na ni srdcem. Pak cítíte to hluboké propojení, jak srdce - jádro Matky Země tepe ve stejném rytmu jako to vaše. Ona tepe pro vás a vy tepete pro ni.....

Jeseníky miluju, protože jsou jako já, mají divoké srdce.

Jmenuji se Simona Procházková. Od dětství jsem s nadšením pročítávala staré herbáře a každou volnou chvilku jsem trávila sama v přírodě, kde jsem komunikovala se stromy, rostlinami, kameny, zvířaty a živly. Bylinkaření jsem se začala intenzivně věnovat až v době, kdy jsem se opět vrátila na venkov a stala se matkou, s touto proměnou totiž přišla nová a velmi intenzivní vlna vnímání a pohledů na svět. První roky s dětmi pro mě byly i časem "nočního" samostudia různých přírodních směrů - fytoterapie, anatomie, hydroterapie, aromaterapie, ekologie, psychoterapie... A nebylo to jen o pročítání knih a studijních materiálů, ale rovněž určité životní okamžiky mě dovedly k hlubokému poznání a opravdu intenzivní "práci" sama na sobě. Postupně jsem si tak začala dávat dohromady všechny souvislosti, jak je to dokonale propojené a vlastně fascinující.

Protože jsem chtěla své poznatky a zkušenosti předávat dál, došlo na psaní článků, později k vydání řady praktických knižních publikací, přednášek i konzultací. Navíc jsem se začala věnovat i přírodní léčbě zvířat.

Moje obrovská láska k přírodní medicíně uchvátila i mého manžela a tak přišlo naše osudové rozhodnutí založit rodinný podnik. Brzy vyrostla na zahradě za naším domem vlastní bylinková manufaktura a s ní i nově vzniklá společnost Léčíme přírodou. Společně zde vyrábíme bylinné kapky.

Receptury léčebných tinktur skládám sama na základě vyzkoušených a osvědčených postupů. Bylinky, které naše výrobky obsahují si z 97% sbíráme výhradně sami, některé z nich pěstujeme na zahradě, ale většina pochází z volné přírody. Vnímáme totiž, že divoké rostliny v sobě mají mnohem více síly, neboť prosadit se mezi ostatními rostlinkami na louce nebo v lese vyžaduje mnohem více úsilí než na udržovaném záhoně. Prvotřídní kvalita a účinnost našich výrobků je pro nás na prvním místě.

Firma Léčíme přírodou se nezabývá pouze výrobou tinktur, její filozofií i hnacím motorem je trvalý růst a návrat přirozené ekologické rovnováhy do krajiny. Budujeme samozásobitelskou zahradu, každý rok aktivně vysazujeme stromy, keře a rostliny do volné přírody a podporujeme nejrůznější smysluplné ekologické aktivity.


Publikace

Léčivá vína a likéry pro každého
Léčivá vína a likéry pro každého
Zahrádkářem vědomě
Zahrádkářem vědomě
Zelinář, herbář zeleniny
Zelinář, herbář zeleniny
Léčivá síla čerstvého koření
Léčivá síla čerstvého koření
Děti a bylinky
Děti a bylinky
Podzimní čarování
Podzimní čarování
Vítej, zimo bílá
Vítej, zimo bílá
Když ženy rozkvetou
Když ženy rozkvetou
Buďme zdraví na jaře i v létě
Buďme zdraví na jaře i v létě
© 2015 Léčíme přírodou