Letní ovocné mámení…

   
Letní ovocné mámení…

Článek

Letní ovocné mámení… borůvky odvedou toxiny z těla, maliny nás rozzáří a moruše celkově posílí

Čerstvé letní ovoce je přírodním zdrojem ochranných látek, které potřebujeme denně pro své zdraví. Ve své různorodosti zabezpečuje ovoce celý komplex vitaminů, minerálů, vlákniny a dalších vitálních složek, které výrazně přispívají k vyživení a posílení celého organismu. Pomocí ovoce můžeme našemu tělu dopřát jednoduché očistné, regenerující a ozdravující procedury…

Borůvky detoxikují organismus

Borůvky účinně posilují imunitní systém, chrání tělesné buňky před bakteriemi a volnými radikály. Plod obsahuje třísloviny, které podporují tvorbu sliznic, preventivně působí proti zánětům, má dezinfekční účinky, silně detoxikuje organismus a používá se jako přírodní prostředek proti průjmům. Významný je i vysoký obsah vitaminu C.

Borůvková očista

Borůvková kúra je úžasný přírodní prostředek, který reguluje trávení a působí chelatačně (zbavuje tělo jedů). Po dobu 2 - 3 dní jíme pouze borůvky v jakémkoliv množství, k tomu vypijeme 2,5 litru čisté neperlivé vody a nic víc.

Maliny mají zkrášlující účinky

Maliny jsou celkem bohaté na vitamin C, A a biotin. Biotin je vitamin krásy z komplexu skupiny B, který je důležitý pro zdraví a vzhled kůže, nehtů a vlasů. Každý jedinec si sice vyrábí biotin sám, ale pouze ve zdravé střevní flóře. Převážnou část této životně důležité látky totiž produkují bakterie. Spousta látek jako jsou antibiotika, alkohol, nadměrná spotřeba léků či špatné stravovací návyky bakterie ve střevech ničí a proto je nutné zvýšit příjem této látky.

Zkrášlující malinová kúra

Malinová kúra může zlepšit jak zdraví, tak vzhled kůže, nehtů a vlasů. Stačí po 7 – 10 dní sníst 3 x denně hrst tohoto ovoce. Biotin se již o vše postará.

Broskve nám dodají vitalitu

Sametově hebkou slupkou se mohou chlubit broskve. Dužina broskví obsahuje velké množství hořčíku, pak draslík a vápník. Z vitaminů především beta-karoten, vitaminy skupiny B a vitamin C. Při bronchitidách, kašli a astmatu mají podpůrný léčebný účinek. Jsou mírně projímavé a močopudné.

Očistná a omlazující broskvová kúra

Po dva dny jíme pouze čerstvé broskve v množství jakém chceme a k tomu denně vypijeme 2,5 litru čisté neperlivé vody, nic víc. Při této kúře se tělo vyčistí a omladí.

Moruše posilují celý organismus

Plody obsahují vitamíny B1, B2, C a bílkoviny. Bobulky moruše pomáhají při nemocech průdušek, srdce, krevního oběhu, vysokém krevním tlaku, ateroskleróze. Dále jsou vhodné při střevních problémech, zácpě. Rovněž zlepšují zrak a posilují játra a ledviny.

Regenerující morušová kúra

Po dva dny jíme pouze čerstvé moruše v jakémkoliv množství a k nim denně vypijeme 2,5 litru čisté neperlivé vody, nic víc. Při této kúře se tělo vyčistí a celkově odlehčí.


Autor: Simona Procházková

© 2015 Léčíme přírodou