Křišťály – úžasné dary Matky Země

   
Křišťály – úžasné dary Matky Země

Článek

Naši planetu obývají kromě nás lidí, zvířat a rostlin i další zajímavé živoucí formy, a to jsou kameny. To, že kameny mají také své životní projevy, dokládají mnohočetné výzkumy kvantové fyziky. Těmito projevy jsou vibrace, které se ve formě léčivých energií koncentrují především v polodrahokamech a drahokamech. Ráda bych Vás seznámila s jedním z nich s opravdovým „kamenem kamenů“.

Křišťál je čirou odrůdou obecného křemene. Právem je nazýván „kamenem kamenů“. Celá tisíciletí je považován za účinný talisman s tajemnými magickými schopnostmi. Lidé všech kultur ho odjakživa velmi ctili a všestranně používali a ani dnes tomu není jinak.

Blahodárné působí křišťálů na náš organismus

Tento kámen symbolizuje světlo na Zemi, jeho očistnou, léčivou a harmonizující energii. Působí i jako katalyzátor, který urychluje výměnu energií. Negativní energii odebírá a pozitivní energií nás nabíjí. Zajišťuje tak rovnováhu. Křišťál nás propojuje se Zemí i s Vesmírem, čistí a chrání naší auru, odstraňuje blokády bránící průtoku energie, disharmonie duše, prosvětluje naše vnímání, pocity a nabíjí nás novou životodárnou energií.

Čištění křišťálů

Kamínky potřebují pravidelnou očistu, tu můžeme provést několika způsoby:

1. Kameny až po okraj zasypeme solí a necháme 12 hodin odpočívat. Po uplynutí této doby vyjmeme, otřeme a můžeme zase používat. Sůl už dále nepoužíváme, vysypeme ji do odpadu.

2. Kamínky necháme po dobu 2 - 5 hodin prosvítit na přímém slunci.

3. Kameny můžeme rovněž očistit pod tekoucí vodou například v síťovaném pytlíku v potůčku pod tekoucí vodou po dobu 2 - 3 hodin.

Čištění bychom měli provádět 1 x týdně.

Pozor! Křišťály bychom neměli mít v blízkosti mobilů, počítačů, televize či radiobudíků.

Léčivá voda z křišťálů

Blahodárnou energii křišťálů můžeme využít ve formě pitné kúry, voda díky nim získá silné léčebné a harmonizující vibrace. Můžeme to poznat podle chuti a velmi jemného brnění na jazyku. Křišťály je třeba pravidelně čistit (1 x týdně).

Jak na ni?

Vyčištěný kamínek (velikosti vlašského ořechu) vložíme do sklenice pramenité čisté vody a necháme ho v ní ležet zhruba 1-2 hodiny, nejlépe na sluníčku.

Pozor! Křišťálová voda by neměla být v blízkosti mobilů, počítačů, televize či radiobudíků.

Relaxace s křišťály

Když se cítíme přetažení, roztěkaní, unavení můžeme se celkově uvolnit pomocí tzv. křišťálové relaxace. Pro tuto metodu potřebujeme 4 větší křišťály.

Jak na to?

Pustíme si jemnou relaxační hudbu, lehneme si na záda, přikryjeme se a kameny rozložíme kolem svého těla, dva z každé strany asi 10 cm od hlavy a zbývající asi 10 cm od kotníků. Relaxujeme půl hodiny, můžeme klidně i usnout. Po této proceduře je nutné kameny dle výše uvedených postupů vyčistit.

Harmonizace čaker

Harmonizace energetických bodů těla je velmi příjemnou a jemnou metodou, jak se uvolnit a následně celkově osvěžit.

Jak na to?

Na každou čakru si položíme jeden vyčištěný křišťál o velikosti lískového oříšku a pak zhruba 5 minut odpočíváme (! ne déle, protože to bychom čakry zase přebili!). Po uplynutí této doby kameny sundáme, přikryjeme se a můžeme ještě relaxovat.

Křišťálové cvičení harmonizuje celou oblast ženského podbříšku…

Křišťál má úžasnou schopnost čištění a stimulování energie. Jeho léčivou sílu můžeme využít jako prevenci i doplňkovou léčbu všech gynekologických problémů.

Křišťálové vaginální cvičení

Sedneme si na zem do tureckého sedu tak, aby páteř byla vzpřímená. Nohy složíme tak, aby se pata jednoho chodidla dotýkala poštěváčku. Do vagíny si vložíme vyčištěný křišťál o velikosti vlašského ořechu. Pravidelně dýcháme a přitom stahujeme vagínu. Toto cvičení provádíme 3 série po 10 stazích. Pak si lehneme, přikryjeme se a půl hodiny relaxujeme. Nakonec kámen z pochvy vytáhneme a vyčistíme. Cvičení provádíme denně po dobu 3 měsíců, poté již stačí 3 x týdně.

Tip: Jestliže nejsme úplně ohebné, tak můžeme cvičení provádět vleže s pokrčenými koleny či vsedě na židli.

Stejně jako rostliny i kameny v sobě skrývají velké léčivé účinky. Síla přírody je nepřekonatelná, jen my lidé, musíme otevřít svá srdce a začít ji vnímat.


Autor: Simona Procházková

© 2015 Léčíme přírodou